Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. oficiální westernové závody a licence 16.7. 2011

Židovické závody aneb v dámské společnosti 

dsc_0065.jpg


V sobotu 16.7.2011 jsme opět v areálu statku Židovice uspořádali oficiální westernové závody WRC typu "C" a "D " + licence. V pořadí šlo již o šesté závodní setkání, přesto bylo tentotkát něčím zvláštní. Ačkoliv soutěže nebyly vypsány jen pro ženy, úplně náhodou se stalo že na startovní listině opravdu chyběli chlapi. Ovšem ne snad proto, že by neuměli tak dobře jezdit jako jejich protějšky, ale tentokrát si asi chtěli dát pauzu a místo soutěžení vydatně pomáhali v práci kolem.. prostě na sebe vzali  neméně důležitou roli tichých společníků. Samozřejmě až na rozhodčího pana Doležána, který tichým opravdu být nemohl. Musel sledovat a hlavně hodnotit předvedené výkony, což nebylo vždycky úplně jednoduché.

 

mg_1266.jpg

  Ale teď již k průběhu dne. Počasí se opravu moc a moc vydařilo :o). Za mráček na obloze by někteří soutěžící určitě dali cokoliv... ale bohužel... moc často se počasí uplatit nenechalo.
Soutěžící byly rozděleny do závodů typu "D" - Židovické hobby - kde není potřeba vlastnit westernovou licenci a do závodů typu "C" - závody s licencí jezdce i koně.
Jako první přišla na řadu soutěž v předvedení koní na ohlávce - Showmanship at Halter a hned za ní následoval Trail.
Tato disciplína je o přiježděnosti koně a umění překonávat překážky (dřevěný můstek, branka, jízda přes kavalety, slalom, boční chod nad překážkou atd.).
Odpolední část byla zahájena netradičně, a to divácky velmi oblíbenými disciplínami -  Barrel Racingem a Polle Bendingem, kde změřilo svoje síly 12 soutěžících. Pro tyto disciplíny je v americe ryze ženská účast typická, takže si divák opravdu mohl připadat jak na pravém rodeu...

 

mg_0279.jpg


Po rychlostním adrenalinu jsme se vrátili zase zpět k technickým disciplínám jako je Western Pleasure a Western Horsemanship. Soutěžní den byl zakončen královskou disciplínou - Reining. Startovní pole v této soutěži bylo zastoupeno celkem 11-ti dvojicemi a královnou s nejvíce body se stala Hanka Holotíková a Grim, který byl také oceněn a můžete vidět jak si vybíral svoji odměnu...:-)

grim-2.jpg

 

 

hanka.jpgVšem soutěžícím děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na další setkání v příštím roce 2012. Blahopřejeme zároveň Lucii Čomošové a Jitce Rejnartové
k úspěšnému složení westernové licence a těšíme se na jejich účast v nadcházející závodní sezóně.

grim.jpg

 

ZDE jsou výsledky soutěží kategorie "D"

ZDE jsou výsledky kategorie "C"

ZDE najdete fotografie od Kateřiny Tremlové

a jejich 2. část TADY... je jich opravdu hodně, tak se nevešly do jednoho alba.

 

a aby to bylo kompletní tak ZDE je ta moje troška fotografií do mlýna

A pokud i vy máte nějaké povedené fotečky nebo video z těchto závodů, pošlete nám odkaz, doplníme ho sem.

 

konec.jpg

 

......a příští rok zas v Židovicích naviděnou...

vyrez.jpg

 

 
 Statistiky

Online: 7
Celkem: 273546
Měsíc: 9312
Den: 342